פורום שאלות ותשובות

פתרון לתרגיל סטאק 6, ופרסום פתרונות בכלל

פתרון לתרגיל סטאק 6, ופרסום פתרונות בכלל

על ידי אורי אילון בתאריך
מספר תגובות: 1

שלום יבגני,

האם יש אפשרות לפרסם את הפתרונות המלאים של סטאק מס 6? 

אבקש לציין שלשם תהליך למידה יעיל, לפתרונות המלאים חשיבות רבה. צפיה בדרך הפתרון הנכונה חשובה ביותר לתהליך הלמידה שכן לאחר נסיונות כושלים רבים לפתרון שאלה, אין יעיל יותר מלקבל רמז מהפתרון הנכון ולהמשיך בתהליך החשיבה וההתמודדות עם התרגיל. אם אין דרך פתרון, התשובות הסופיות אינן רלוונטיות, שכן מה שאני מצליח לפתור, סימן שאני יודע, ומה שאני לא מצליח לפתור, סימן שאני לא יודע, וגם אשאר לא יודע אלא אם אקבל רמז מדרך הפתרון. 
(שעות הקבלה אינן מסתדרות תמיד במערכת עמוסה למרות חשיבותן הרבה. בנוסף מידת הרלוונטיות של השאלות העולות במהלך התרגול העצמי יורד ונשכח עד לשעות הקבלה. במידה ועדיין קיים פער בהבנת הפתרון המלא, שעות הקבלה יהיו אידיאליות להמשך הלמידה)

בדעה זו אוחזים סטודנטים נוספים רבים במחלקה. אבקש לשקול נושא זה.
תודה רבה ויום נעים :)

בתגובה ל: אורי אילון

Re: פתרון לתרגיל סטאק 6, ופרסום פתרונות בכלל

על ידי יבגני בר לב בתאריך

הי אורי,

תודה רבה על פנייתך. 

אני מסכים לחלוטין אם מה שאתה אומר. מבחינה אקדמית בהחלט כדאי שלכל השאלות תהיינה פתרונות, אחרת קשה ללמוד. אנחנו משתדלים מאוד שכך יהיה.

הבעייה היא שכל תרגילי הבית שלכם נכתבים מחדש הסמסטר, על-מנת שיהיה לכם איזשהו פידבק (מקודם לא היה פידבק בכלל). פעולת ההכנה, אפילו ללא הפתרונות לוקחת שעות רבות, ולמעשה לא חלק מתפקידי המתרגלים, שכבר עכשיו עושים מעל ומעבר, בגלל כל השינויים הסמסטר. הקורס שלנו קיבל עזרה מהמרכז לקידום ההוראה על-מנת שנוכל להכין את התרגילים, אולם עזרה זאת לא מספיקה בשביל לכתוב את כל הפתרונות. לצערי, תהליך זה ייקח מספר סמסטרים.

על-כן, אין ברירה אלא בלהיעזר בשעות הקבלה. אתם גם יכולים להיעזר אחד בשני ובפורום של הקורס. זה פחות מידי מלראות את הפתרונות, אבל לפחות נותן מענה חלקי.

בברכה,

יבגני.

נ"ב

תבחרו בלינק למטה איזה שעות קבלה אתם מעדיפים בשבוע הקרוב

https://doodle.com/poll/p8r27mz6txt2i449